OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Kino letnie w MOCAK-u | //Wielkie żarcie//

Kino letnie w MOCAK-u | Wielkie żarcie

26.07.2024 godz. 21

Opublikowano: 20.05.2024

Tradycyjnie w trakcie wakacji MOCAK zaprasza na wieczorne seanse filmowe. Tegoroczna edycja towarzyszy wystawie Jedzenie w sztuce.

PEŁNY PROGRAM KINA LETNIEGO >>

Pokazy odbywać się będą w piątki od 5 lipca do 30 sierpnia w podcieniach Muzeum. Wstęp 10 zł, bilety do nabycia w kasie Muzeum przed seansem oraz online. Bilety zostaną wysłane na wskazany adres e-mailowy po zaksięgowaniu wpłaty.

Kurator kina: Adrian D. Kowalski

Obowiązek informacyjny dla uczestników projekcji kinowej >>
Regulamin kina letniego >>

 


26 lipca, piątek, godz. 21
Wielkie żarcie

La Grande Bouffe
Francja, Włochy, 1973
reż. Marco Ferreri
2 h 10 min
Język francuski, napisy polskie

 

Czterech przyjaciół w średnim wieku – producent telewizyjny, pilot wojskowy, chorujący na cukrzycę sędzia oraz restaurator i kucharz – spotykają się w willi w centrum Paryża, gdzie postanawiają popełnić samobójstwo z przejedzenia. W tym celu organizują spektakularną ucztę, podczas której objadają się wykwintnymi potrawami, zapraszają nietuzinkowych gości, wspominają swoje życie. Gdy dołącza do nich żądna wrażeń nauczycielka Andrea, zaczyna się agonalna orgia obżarstwa i namiętności. Artystycznie prowokacyjny i dekadencki film Marca Ferreriego w momencie premiery uznawany był za szokujący – i, prawdę mówiąc, wciąż taki jest. Reżyser w groteskowy do granic możliwości sposób ukazuje dosłowną eksplozję mieszczańskiego hedonizmu i nihilizmu, tworząc bezkompromisową satyrę na zachłyśnięte dobrobytem społeczeństwo konsumpcyjne.

 

Zwiastun: youtube.com/watch?v=usASQnTtaWA