OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Kolekcja MOCAK-u w Wilnie

Kolekcja MOCAK-u w Wilnie

09.06.2016 - 12.06.2016

Od 9 do 12 czerwca w wileńskim centrum wystawowo-konferencyjnym Litexpo odbywają się VII Międzynarodowe Targi Sztuki ArtVilnius’16. Jest to jedno z największych wydarzeń tego rodzaju w krajach bałtyckich.

Gościem honorowym Międzynarodowych Targów Sztuki ArtVilnius'16 w tym roku jest Polska. Wydarzeniu towarzyszy specjalny program wystawienniczy, w ramach którego MOCAK pokaże w Wilnie prace kilku artystów z Kolekcji, między innymi Lukáša Houdka, Karoliny Kowalskiej, Zbigniewa Libery i Krzysztofa Wodiczko. Wystawa w Wilnie to już kolejna prezentacja prac z Kolekcji MOCAK-u za granicą.

Kolekcja MOCAK-u liczy obecnie 4557 prac 235 artystów z 32 krajów świata. Jej ambicją jest przekonanie odbiorców niezwiązanych profesjonalnie ze sztuką, że jest ona niezbędnym narzędziem pojmowania świata. Chcemy zwalczyć przesądy, według których sztuka powinna być dekoracyjna i przyjemna. Zaprzyjaźnienie widza ze sztuką jest głównym zadaniem Muzeum, a Kolekcja jest tutaj kluczowym elementem tych działań. Od początku istnienia MOCAK programowo zestawia sztukę polską ze światową, aby pokazać, że ta pierwsza wchodzi w zakres drugiej i wpisuje się w jej wartości.

Więcej informacji: www.artvilnius.com

Miejsce:
Centrum wystawowo-konferencyjne Litexpo w Wilnie
Data wystawy:
09.06.2016 - 12.06.2016
Wernisaż:
09.06.2016 godz. 18
Artyści:
Małgorzata Blamowska
Piotr Blamowski
Lukáš Houdek
Karolina Kowalska
KwieKulik
Zbigniew Libera
Zbigniew Libera
Kateřina Šeda
Krzysztof Wodiczko
Kurator:
Monika Kozioł