OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Małe buntowniczki i mali buntownicy//. Warsztaty dla dzieci

Małe buntowniczki i mali buntownicy. Warsztaty dla dzieci

30.03.2019 godz. 12–13.30

Opublikowano: 12.03.2019

W ostatnią sobotę marca zapraszamy dzieci w wieku 3–9 lat wraz z opiekunami na wspólne czytanie książek i towarzyszące im warsztaty w Bibliotece MOCAK-u, organizowane przez inicjatywę Mała Manifa. Będą nas inspirować publikacje wydawnictwa Debit: Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek Eleny Favilli i Franceski Cavallo (przeł. Ewa Borówka) i Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi Bena Brooksa (przeł. Julia Tokarczyk).

Zawarte w książkach krótkie opowieści o prawdziwych postaciach, które pomimo trudności realizowały swoje plany i marzenia, mogą i nam dodać wiary w moc kształtowania własnego życia. Na warsztatach poznamy życiorysy takich osób i zastanowimy się, jakie cechy pomagały im znosić trudności i czuć się dobrze w swojej skórze. Zwrócimy też uwagę na bariery stojące na ich drodze.

Wspólne czytanie uzupełnią zabawa oraz zadania ruchowe i plastyczne. Wykorzystamy różne środki wyrazu, by przedstawić własne mocne strony i ograniczenia. Mamy nadzieję, że zajęcia  wzmocnią dziecięce poczucie sprawczości.

Prowadzenie: Agata Zabdyr-Jamróz

Spotkanie odbędzie się w ramach krakowskiego Kalendarza Manifowego 2019. Zapraszamy do śledzenia pozostałych wydarzeń.

Wstęp 1 zł. Więcej informacji i zapisy: maria.koptyjka@gmail.com

Organizator: Mała Manifa