OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Noc Muzeów w MOCAK-u

Przejdź do wystawy

Noc Muzeów w MOCAK-u

19.05.2017 godz. 18

Opublikowano: 08.05.2017

W piątek 19 maja zapraszamy do MOCAK-u na Noc Muzeów. Zwiedzający będą mogli bezpłatnie obejrzeć wszystkie wystawy: Sztuka w sztuce, Twórca i ślad. Materiały z Archiwum Artystów z Kolekcji MOCAK-u, ekspozycje w ramach Miesiąca Fotografii, a także Kolekcję MOCAK-u, instalację Live Factory 2: Warhol by Lupa oraz Bibliotekę Mieczysława Porębskiego. Zapraszamy również do nowo otwartego Archiwum MOCAK-u.

Tego dnia Muzeum będzie otwarte wyłącznie od godziny 18 do 1 w nocy. Ostatnie wejście na ekspozycję o godzinie 0.30. Wstęp wolny.

Program

Oprowadzania:

Wystawa Sztuka w sztuce, godz. 20, godz. 22
Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Sztuka w sztuce. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji MOCAK-u na 5 minut przed oprowadzaniem.

Kolekcja MOCAK-u, godz. 21
Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Kolekcji MOCAK-u. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji Muzeum na 5 minut przed oprowadzaniem.

Biblioteka Mieczysława Porębskiego, godz. 23
Biblioteka MOCAK-u w Noc Muzeów zaprasza do odwiedzenia z przewodnikiem Biblioteki Mieczysława Porębskiego. Uczestnicy oprowadzania będą mieli szansę zapoznać się bliżej z księgozbiorem Profesora oraz z wybranymi obrazami z jego kolekcji. Udział jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się w Bibliotece MOCAK-u na 5 minut przed oprowadzaniem.

Wydarzenia:

Światło – cień. Gra terenowa w MOCAK-u, godz. 18.30–22
Podczas tegorocznej Nocy Muzeów uczestnicy będą mogli wziąć udział w grze terenowej, do której zapraszamy rodziców z dziećmi. W przestrzeni Muzeum i jego najbliższej okolicy zostaną schowane tajemnicze przedmioty, łudząco podobne do tych, które można znaleźć w pracach prezentowanych na wystawie Sztuka w sztuce. Wyposażeni w mapy i latarki uczestnicy gry będą mieli za zadanie odnaleźć wszystkie ukryte skarby, a następnie odszukać ich pierwowzory na prezentowanych w Muzeum dziełach.

Akcja Ośmiorniczki dla wcześniaków, godz. 18–23
Biblioteka MOCAK-u zaprasza do włączenia się w akcję szydełkowania ośmiorniczek dla wcześniaków w inkubatorach. Wspólnie będziemy uczyć się dziergania przytulanek, które przekażemy później krakowskim szpitalom. Zapewniamy potrzebne materiały. Więcej informacj >>

Pokaz instalacji Zwarcie, godz. 18–1
W ramach tegorocznej 5. edycji Festiwalu Kultury i Mediów Polikultura, która odbywa się pod hasłem O dążeniach niepokornych… w Bibliotece MOCAK-u można będzie zobaczyć instalację Zwarcie autorstwa Zofii Dziurawiec i Zuzanny Opozdy. Więcej informacji >>

Konkurs
Prezent niespodzianka dla osób, które zrobią zdjęcie w Muzeum i opublikują je w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, Twitter) #nocmuzeów oraz #MOCAK. Odbiór upominków przy stanowisku w hallu.

Wykonanie zmywalnych tatuaży
Stanowisko w hallu

Zniżki
Z okazji Nocy Muzeów MOCAK Bookstore oferuje 20% zniżki na wybrane publikacje MOCAK-u.