OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Oferta edukacyjna dla grup zorganizowanych | Ferie z MOCAK-iem

Oferta edukacyjna dla grup zorganizowanych | Ferie z MOCAK-iem

Opublikowano: 29.12.2021

Na tegoroczne ferie zimowe województwa małopolskiego przygotowaliśmy specjalną ofertę dla grup zorganizowanych oraz gości indywidualnych >> Jak co roku, planujemy otwarte spotkania i warsztaty oraz lekcje muzealne dla grup i wycieczek. Oferta kierowana jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Przez cały okres ferii w recepcji będą dostępne wydruki zadań do samodzielnej pracy: Okolicznik oraz gra terenowa Poznaj Kolekcję wokół MOCAK-u. Materiały można nabyć w cenie biletu do Muzeum. Materiały – do samodzielnego wydrukowania – zamieszczono także na stronie www.mocak.pl w zakładce Edukacja >>
W ramach biletu rodzinnego do Muzeum dostępne będą także zeszyty dla dzieci i młodzieży z cyklu Twórcza Kolekcja.


Wydarzenia stacjonarne dla grup zorganizowanych

 • Czy książce nie jest zimno? Czyli jak otulić książkę okładką. Warsztaty dla dzieci w wieku 8–13 lat
  19.1.2022, godz. 11.15–12.45
  25.1.2022, godz. 11.15–12.45

  Czas trwania:
  90 min

  W środy 19 i 26 stycznia o godzinie 11.15
  zapraszamy na warsztaty Czy książce nie jest zimno? Czyli jak otulić książkę okładką. Warsztaty są adresowane do dzieci w wieku 8–13 lat.
  Podczas warsztatów zastanowimy się nad tym, po co książce okładka? Czy okładka tej samej książki zawsze wygląda tak samo?  Czy okładka może być dziełem sztuki? Dlaczego mówi się, że nie należy oceniać książki po okładce? Podczas warsztatów dowiemy się, co to jest typografia i czym zajmuje się introligator, oraz zaprojektujemy własne obwoluty ulubionych książek.

  Potrzebne materiały: dzieci są proszone o przyniesienie swojej ulubionej (najważniejszej dla siebie) książki.

  Rezerwacji można dokonać pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16).
  Koszt: 200 zł (za grupę do 15 osób)

  Warsztaty poprowadzi Joanna Sobesto – doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, tłumaczka i scenarzystka, miłośniczka polskiego języka migowego i fotografii analogowej.

 • Śnieżne opowieści – warsztaty z animacji poklatkowej dla dzieci i młodzieży w wieku 11–16 lat
  18.1.2022, godz. 12–14
  21.1.2022, godz. 12–14

  Czas trwania: 120 min.

  We wtorek, 18 stycznia, oraz w piątek, 21 stycznia, o godzinie 12 zapraszamy młodzież w wieku 11–16 lat na warsztaty z animacji poklatkowej Śnieżne opowieści. Uczestnicy poznają historię oraz techniki filmu animowanego, a następnie będą mieli okazję stworzyć w sypkim materiale własne animacje, inspirowane śnieżną, zimową aurą.

  Potrzebne materiały: prosimy uczestników o wzięcie ze sobą naładowanych smartfonów.

  Rezerwacji można dokonać pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16).
  Koszt: 200 zł (za grupę do 15 osób)

  Warsztaty poprowadzi Anna Skoczeń – edukatorka, projektantka, graficzka, animatorka, dyplomantka Pracowni Animacji Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.