OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

OKNOPLAST FOR ART. Wystawa pokonkursowa

OKNOPLAST FOR ART. Wystawa pokonkursowa

29.06.2023 - 17.09.2023

W 2022 roku ogłosiliśmy pierwszą edycję międzynarodowego konkursu OKNOPLAST FOR ART, zorganizowanego przez MOCAK oraz Grupę OKNOPLAST.

Na konkurs artyści z Polski i zagranicy nadesłali ponad 200 projektów. Zadanie polegało na wykonaniu projektu pracy w dowolnej technice wpisującej się w ramy okna. Na początku 2023 roku komisja pod przewodnictwem Andy Rottenberg w składzie Andrzej Bednarczyk, Edyta Kurpiel-Placek, Maria Anna Potocka oraz Andrzej Starmach wskazała laureatów.

Zwycięzcą został Jakub Słomkowski (1982), malarz, rysownik, twórca instalacji oraz muzyk, który studiował w warszawskiej ASP oraz na Uniwersytecie Complutense w Madrycie. Trafiła do niego nagroda w wysokości 8 000 euro.

Drugą i trzecią nagrodę przyznano Andrzejowi Wełmińskiemu (1952) oraz Mateuszowi Sakowi (2000). Laureaci otrzymali po 2 000 euro.

Wyróżnieni zostali: Marta Hołderna, Ada Jurczak-Łowkis, Michał Iwański, Jerzy Kosałka, Robert Kuta, Drack Maeva, Klaudia Milačić.

Na wystawie pokazujemy pięć projektów oraz pięć realizacji – trzy nagrodzone i dwie wyróżnione (Marta Hołderna i Michał Iwański). Po zakończeniu wystawy prace te zainaugurują kolekcję Grupy OKNOPLAST.

Grupa OKNOPLAST została mecenasem MOCAK-u na dwa lata. W ramach dalszej współpracy planowana jest kolejna edycja konkursu.

Sponsorowanie publicznych instytucji kultury przez firmy prywatne jest bardzo istotne dla rozwoju sztuki.

 Audiodeskrypcja do wybranych prac na wystawie

 

Do wystawy OKNOPLAST FOR ART. Wystawa pokonkursowa są dostępne nagrania z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabowidzących.

Z audiodeskrypcją wystawy można się zapoznać przed wizytą w Muzeum lub w jej trakcie, korzystając z własnego urządzenia (na przykład smartfona). Audiodeskrypcję można odtworzyć w plikach MP3 oraz przeczytać w plikach tekstowych dostępnych poniżej.

Pliki do odsłuchania:

Holderna_Sztuka_wygladania
Iwanski_Granice
Sak_bez_tytulu
Slomkowski_Zazdrostka

Pliki tekstowe >>

 

Tekst audiodeskrypcji: Alicja Maciejewska
Konsultacje: Katarzyna Zawodnik
Lektor: Hubert Chłopicki

 


 


Miejsce:
Galeria Re
Data wystawy:
29.06.2023 - 17.09.2023
Wernisaż:
29.06.2023 godz. 18
Artyści:
Marta Hołderna
Michał Iwański
Mateusz Sak
Jakub Słomkowski
Andrzej Wełmiński
Koordynatorka:
Anna Jeznach