OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Otwarte oprowadzanie po wystawie //Jedzenie w sztuce//

Otwarte oprowadzanie po wystawie Jedzenie w sztuce

23.04.2024 godz. 17.30

Opublikowano: 08.04.2024

We wtorek, 23 kwietnia, zapraszamy na zwiedzanie wystawy Jedzenie w sztuce z przewodnikiem w języku polskim.

Jedzenie w sztuce to 11. wystawa z flagowej serii MOCAK-u, w której konfrontujemy ważne obszary życia z refleksjami artystów. Prezentujemy prace 66 artystów z wielu krajów, w różnych mediach, takich jak malarstwo, fotografia, wideo, obiekt i instalacja. Jedzenie to czynność społeczna, podstawa tożsamości, a nawet narzędzie oporu. Współczesnych artystów niepokoi tak niedosyt, jak nadmiar żywności. W pierwszym przypadku głód, nierówność, kryzys humanitarny, degradacja społeczeństwa, upokorzenie, w drugim – konsumpcjonizm, marnotrawstwo, zdrowotne skutki źle zbilansowanej diety. Na wystawie analizie został poddany zarówno eksponowany w sztuce od wieków estetyczny potencjał jedzenia, jak i jego aspekty etyczne i światopoglądowe.

Wstęp w cenie biletu. Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji MOCAK-u pięć minut przed oprowadzaniem. Szacowany czas oprowadzania to 90 minut.

Wydarzenie jest częścią programu towarzyszącego Cracow Art Week KRAKERS, którego tegoroczna edycja odbywa się od 19 do 26 kwietnia pod hasłem „Czuj, czuj, odczuwaj”.