OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Powtórka z historii sztuki. //Po transformacji. Polska scena artystyczna przełomu XX i XXI wieku// | #MOCAKonline!

Powtórka z historii sztuki. Po transformacji. Polska scena artystyczna przełomu XX i XXI wieku | #MOCAKonline!

24.04.2021 godz. 15–16.30

Opublikowano: 26.03.2021

Wychodząc naprzeciw potrzebom maturzystów, MOCAK przygotował cykl ośmiu spotkań online >>, podczas których pomożemy uporządkować wiedzę, poznać sztukę najnowszą, powtórzyć najważniejsze informacje oraz nauczyć się skutecznie rozwiązywać zadania na egzaminie dojrzałości z historii sztuki.

Trwające około 90 minut spotkania odbędą się w każdą sobotę kwietnia 2021 roku w godzinach 15–16.30. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczególnie tegorocznych maturzystów i maturzystki.

W sobotę 24 kwietnia o godz. 15 zapraszamy na spotkanie online zatytułowane Po transformacji. Polska scena artystyczna przełomu XX i XXI wieku. Rok 1989 i czas transformacji ustrojowej w kraju przyniosły wiele nowych trendów w sztuce. Nowa rzeczywistość otwierała możliwości, które nie były dostępne dla poprzednich pokoleń: swobodne podróże, studia za granicą czy nowe mechanizmy finansowania sztuki. Jednocześnie czas przemiany politycznej/przejścia między systemami obfitował w absurdy i odznaczał się wyjątkowym kolorytem, co stanowiło częste źródło inspiracji. Na ostatnim spotkaniu z cyklu omówimy między innymi działalność grupy Ładnie, Katarzyny Kozyry i Pawła Althamera.

Zajęcia składają się z dwóch 45-minutowych części z 10-minutową przerwą. Prowadzone będą na platformie Zoom. Spotkania odbywają się w kameralnych grupach (do dwudziestu osób). Opłata za udział wynosi 15 zł. Bilety do kupienia w sklepie internetowym MOCAK Boookstore pod tym linkiem >>

Po zakupie biletu otrzymają Państwo szczegółowe wskazówki dotyczące udziału w spotkaniu. Jeśli w ciągu 24 godzin nie otrzymają Państwo e-maila zwrotnego, bardzo prosimy o sprawdzenie folderu spam oraz kontakt z Działem Wiedzy o Sztuce w MOCAK-u pod adresem edukacja@mocak.pl i pod numerem telefonu 12 263 40 35 (wtorek – sobota, godz. 9–17).

Prowadzenie: Przemysław Ciępka – przewodnik i edukator w MOCAK-u, laureat olimpiady z historii sztuki. Magistrant historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od sześciu lat jako korepetytor z dużymi sukcesami przygotowuje licealistów do olimpiad i matury.