OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Powtórka z historii sztuki. W stronę nowych rozwiązań. Światowa scena artystyczna// | #MOCAKonline

Powtórka z historii sztuki. W stronę nowych rozwiązań. Światowa scena artystyczna | #MOCAKonline

09.04.2022 godz. 15–16.30

Opublikowano: 18.03.2022

Wychodząc naprzeciw potrzebom maturzystów, MOCAK przygotował cykl 12 spotkań online >>, podczas których pomożemy uporządkować wiedzę, poznać sztukę najnowszą, powtórzyć najważniejsze informacje oraz nauczyć się skutecznie rozwiązywać zadania na egzaminie dojrzałości z historii sztuki.

Spotkania odbywają się w soboty od lutego do kwietnia 2022 roku w godzinach 15–16.30.

Poszukiwania nowych form ekspresji, które rozpoczęły się po II wojnie światowej, doprowadziły artystów i artystki do redefinicji procesu tworzenia, roli artysty i dzieł sztuki. Pojawiły się nowe, alternatywne postawy artystyczne, w których twórcy przypadają różne role, na przykład demiurga, ale też błazna czy biznesmena. Zmieniający się świat stanął przed nowymi wyzwaniami, takimi jak katastrofa klimatyczna i globalizacja. To odcisnęło swoje piętno na sztuce tego czasu, która chętnie korzystała też z najnowszych zdobyczy technologicznych. Na spotkaniu, które odbędzie się w sobotę, 9 kwietnia, o godzinie 15 omówione zostaną zagadnienia z zakresu land artu, konceptualizmu i pop-artu. Będziemy rozmawiać o interwencjach Jeanne-Claude i Christa, rozważaniach Josepha Kosutha oraz działalności Andy’ego Warhola.

Zajęcia trwają 90 minut. Prowadzone będą na platformie Zoom. Spotkania odbywają się w kameralnych grupach. Opłata za udział wynosi 20 zł. Bilety do kupienia w sklepie internetowym MOCAK Boookstore pod tym linkiem >>

Kup bilet

Po zakupie biletu zostaną do Państwa przesłane szczegółowe wskazówki dotyczące udziału w spotkaniu. Jeśli w ciągu 24 godzin nie otrzymają Państwo e-maila zwrotnego, bardzo prosimy o sprawdzenie folderu spam oraz kontakt z Działem Wiedzy o Sztuce w MOCAK-u pod adresem edukacja@mocak.pl lub pod numerem telefonu 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16).

Kontakt w dniu wydarzenia: powtorkahs2022@gmail.com

Prowadzenie: Przemysław Ciępka – przewodnik i edukator w MOCAK-u, laureat olimpiady z historii sztuki. Magistrant historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od siedmiu lat jako korepetytor z dużymi sukcesami przygotowuje licealistów do olimpiad i matury.