OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Powtórka z historii sztuki//. Zajęcia online dla maturzystów

Powtórka z historii sztuki. Zajęcia online dla maturzystów

Opublikowano: 06.02.2023

Rusza tegoroczna odsłona cyklu Powtórka z historii sztuki! Po raz kolejny MOCAK zaprasza na zajęcia, podczas których będzie można uporządkować wiedzę oraz zdobyć wiele praktycznych informacji dotyczących egzaminu maturalnego z historii sztuki.

W trakcie siedmiu spotkań szczegółowo omówimy typy zadań zawartych w arkuszach maturalnych, nauczymy się opisywać, analizować i porównywać dzieła sztuki, pisać wypracowania, a także dowiemy, co zrobić, by nie stracić zainteresowania sztuką przez egzamin maturalny! Podczas każdego ze spotkań pojawi się możliwość przećwiczenia nowo nabytych umiejętności na przykładach, które odpowiadają formule egzaminu maturalnego.

Harmonogram zajęć:

1. 18.2.2023 Odpowiednia metoda >>
2. 25.2.2023 Zagadnienia formy – malarstwo i rzeźba >>
3. 4.3.2023 Zagadnienia formy – architektura >>
4. 11.3.2023 Zagadnienia formy – trening czyni mistrza! >>
5. 18.3.2023 Treści jawne i ukryte >>
6. 25.3.2023 Pióra w dłoń! >>
7. 1.4.2023 Sztuka – artysta – dzieło >>

Spotkania będą odbywały się w trybie zdalnym na platformie Zoom, by można było do nich dołączyć bez względu na miejsce zamieszkania.

Zajęcia będą prowadzone co sobotę, od 18 lutego do 1 kwietnia 2023 roku w godzinach 16–18.15 (z przerwą). Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, zwłaszcza tegorocznych maturzystów i maturzystki! Opłata za udział wynosi 20 zł. Bilety do kupienia w sklepie internetowym MOCAK Boookstore >> Po zakupie biletu zostaną do Państwa przesłane szczegółowe wskazówki dotyczące udziału w spotkaniu.

Prowadzenie:

Przemysław Ciępka – przewodnik i edukator w MOCAK-u, laureat olimpiady z historii sztuki oraz absolwent historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od ośmiu lat jako korepetytor z dużymi sukcesami przygotowuje licealistów i licealistki do matury z historii sztuki. Miłośnik współczesnej architektury oraz wszelkich zagadnień z zakresu kultury wizualnej.