OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//reCYCLING//, czyli wspólne malowanie rowerów na początek wakacji

reCYCLING, czyli wspólne malowanie rowerów na początek wakacji

Lato w MOCAK-u rozpoczęliśmy dużą akcją społeczno-artystyczną reCYCLING, w czasie której kilkuset mieszkańców Krakowa twórczo przemalowało swoje rowery. Na dziedzińcu Muzeum, w wakacyjnej atmosferze i przy dźwiękach muzyki uczestnicy projektowali własne szablony, tworzyli oryginalne ozdoby oraz sprayowali swoje jednoślady, nadając im osobisty i niepowtarzalny charakter.

Akcja reCYCLING zrodziła się z zaangażowania zespołu MOCAK-u w sprawy estetyki miasta i jakości życia jego mieszkańców. Projekt zwraca uwagę na takie kwestie jak ekologia, kultura fizyczna, czy status ekonomiczny. Twórczo zmieniając nasze rowery, pokazaliśmy, że w naszym codziennym życiu jest miejsce na kreatywne, artystyczne działania.

Jednym z programów realizowanych przez MOCAK jest projekt Po co jest sztuka? Zachęcamy różne grupy społeczne do refleksji nad sensem sztuki. Akcja reCYCLING stawia pytanie, co mogą wnieść do naszego codziennego życia artyści i instytucje takie jak MOCAK?

Akcja reCYCLING towarzyszy międzynarodowej wystawie Sport w sztuce, którą będzie można oglądać w MOCAK-u do końca września 2012. W sobotę 30 czerwca rowerzyści mogli bezpłatnie zobaczyć wystawę, a także prezentację multimedialną na temat roweru w kulturze, autorstwa Iwony Wojnarowicz.

Kontynuacją wydarzenia jest realizowany w przestrzeni wirtualnej projekt CYCLING Art, w którym zapraszamy artystki i artystów do nadsyłania swoich zdjęć na rowerze. Ten prosty pomysł ma na celu odmitologizowanie wizerunku artystów. Chcemy zwrócić uwagę nie tylko na to co tworzą, lecz także jak żyją.

Artystów zainteresowanych udziałem w akcji prosimy o wysyłanie zdjęć na adres: sala@mocak.pl. Zdjęcia powinny być opisane według szablonu:
1) Imię i nazwisko artysty
2) Jednozdaniowy komentarz (opcjonalnie)
3) Imię i nazwisko autora fotografii

Artysta wysyłający zdjęcie zgadza się na jego publikację na stronie internetowej MOCAK-u oraz na Facebook-u. Zadanie może zostać dowolnie zinterpretowane. O publikacji zdjęcia decyduje zespół pracujący przy projekcie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii oraz na naszej stronie na portalu Facebook!

Koncepcja projektu: Elżbieta Sala

Koordynacja: Ewelina Czechowicz, Maria Hawranek, Katarzyna Pielacha, Maria Wegenke