OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Spacer po Lipowej (1)

Spacer po Lipowej (1)

12 sierpnia 2012 roku odbyło się kolejne wydarzenie w ramach cyklu Lato w MOCAK-u. W trakcie spotkania uczestnikom zostały przybliżone street-artowe atrakcje dzielnicy Zabłocie, w której zlokalizowane jest Muzeum. Przewodnikiem był artysta Artur Wabik.

Pierwszym punktem na mapie Zabłocia był Mural ekologiczny autorstwa Artura Wabika i Aleksandry Toborowicz, który znajduje się ma fasadzie ekobistro Papuamu. Następnie grupa zapoznała się z rzeźbą Mirosława Bałki Auschwitzwieliczka oraz kolejnymi dwoma muralami -  Muralem topograficznym Artura Wabika, który znajduje się przy ulicy Traugutta, oraz You said that you could let it go... autorstwa Mikołaja Rejsa, umieszczonego na murach starej fabryki Wawla.

Na zakończenie spaceru, uczestnicy zostali zaproszeni do Muzeum Sztuki Współczesnej, gdzie zobaczyli prezentację interdyscyplinarnego projektu społeczno-artystycznego Stacja Zabłocie Agnieszki Wojtuń, Katarzyny Mietniowskiej oraz Doroty Sokół, zwracajacego uwagę na transformację dzielnicy, w tym rolę indywidualnych osobowości tworzących jej tożsamość. Następnie uczestnicy obejrzeli aktualne wystawy MOCAK-u.