OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Spacer po Zabłociu z artystą Krzysztofem Maniakiem

Przejdź do wystawy

Spacer po Zabłociu z artystą Krzysztofem Maniakiem

27.05.2023 godz. 12

Opublikowano: 11.04.2023

W sobotę, 27 maja, o godzinie 12 odbędzie się spacer po Zabłociu z Krzysztofem Maniakiem.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję spojrzeć na okolicę Muzeum w nieoczywisty sposób. Wraz z artystą poszukają „rzeźb” powstałych samoczynnie, bez (świadomego) udziału człowieka. Zastanowią się, co czyni niektóre formy bardziej atrakcyjnymi od innych. Działanie jest kolejnym wydarzeniem z serii Spacery. Podczas przechadzek artysta zwraca uwagę na potencjał rzeźbiarski drzemiący w działaniach sił nie-ludzkich.

Krzysztof Maniak (1990) urodził się w Tuchowie. W 2015 roku uzyskał tytuł magistra sztuki na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (promotor dr hab. Bogdan Achimescu), a w 2018 roku uzyskał tytuł doktora sztuki na Wydziale Malarstwa tej samej uczelni (promotor prof. Grzegorz Sztwiertnia). Aktualnie pracuje jako adiunkt w Katedrze Zjawisk Sztuki Wydziału Intermediów ASP w Krakowie. Jest laureatem Talentów Trójki 2013, 14. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii oraz 10. edycji Spojrzeń. Otrzymał także Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wyróżnienie na Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 7, stypendium Twórcze Miasta Krakowa i Stypendium Artystyczne Miasta Tarnowa oraz główną nagrodę V Salonu Wiosennego w BWA w Tarnowie.

Opłata za udział w spacerze wynosi 2 zł od uczestnika. Przewidywany czas jego trwania to 120 minut. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczną: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16). Bilety można nabyć w kasie Muzeum przed rozpoczęciem zajęć. Bilet umożliwia zwiedzenie pozostałych wystaw w MOCAK-u w dniu wydarzenia.