OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Sztuka rozgrzewa//. Ferie z MOCAK-iem online

Sztuka rozgrzewa. Ferie z MOCAK-iem online

Opublikowano: 22.12.2020

Na tegoroczne ferie zimowe przygotowaliśmy specjalną ofertę edukacyjną online zarówno dla grup zorganizowanych, jak i gości indywidualnych.

Wydarzenia online dla gości indywidualnych

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z naszej oferty warsztatów online. Odbędą się one w wyznaczonych terminach na platformie Zoom. Opłata za udział w zajęciach wynosi 2 zł. Bilety do kupienia w sklepie internetowym MOCAK Bookstore pod tym linkiem >>

 • 9.1.2021, godz. 12–13.15
  Sztuka. Ślad człowieka | Warsztaty dla osób w wieku 14–100 lat
  Więcej informacji >>
 • 12.1.2021, godz. 12–13 
  Sztuka za oknem | Warsztaty dla dzieci w wieku 6–10 lat
  Więcej informacji >>
 • 14.1.2021, godz. 12–13
  Moje miasto jako abstrakcja | Warsztaty dla dzieci w wieku 8–14 lat
  Więcej informacji >>

 

Wydarzenia online dla grup zorganizowanych

Zapraszamy grupy szkolne, domy kultury i półkolonie do skorzystania z naszej oferty warsztatów online. Wszystkie zajęcia odbywają się za pośrednictwem platformy Zoom. Opłata za udział w zajęciach wynosi 2 zł od uczestnika. Zapisy i informacje dostępne są pod adresem mailowym edukacja@mocak.pl i pod numerem telefonu 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16).

 • Sztuka za oknem | Warsztaty dla dzieci w wieku 6–10 lat

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z wybranymi pracami z wystawy Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969, które podejmują temat malarstwa pejzażowego. Dowiedzą się, czym jest pejzaż, i wykonają własne prace.
Czas trwania: 60–90 min (w zależności od potrzeb grupy)
Potrzebne materiały: papier kolorowy w formacie A4, biały papier, biała bibuła, biały papier śniadaniowy, klej

 • Moje miasto jako abstrakcja | Warsztaty dla dzieci w wieku 8–14 lat

W czasie zajęć odbiorcy poznają twórczość wybranych artystów z wystawy Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969. Na przykładzie prezentowanych dzieł zostanie podjęty temat miasta w twórczości plastycznej oraz sztuki w przestrzeni publicznej. W części warsztatowej uczestnicy wykonają własne prace inspirowane najbliższym otoczeniem.
Czas trwania: 60–90 min (w zależności od potrzeb grupy)
Potrzebne materiały: blok rysunkowy, ołówek, papier kolorowy, nożyczki

 • Sztuka. Ślad człowieka | Warsztaty dla osób w wieku 14–100 lat

Zajęcia dla młodzieży i osób dorosłych, obejmujące minioprowadzanie po wystawie Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969 skoncentrowane na dwóch artystach: Wojciechu Kopczyńskim i Arturze Tajberze. Uczestnicy zapoznają się z różnymi aspektami ich twórczości i będą mogli samodzielnie zaangażować się w jej interpretację. Na końcu wykonają zadanie plastyczne inspirowane wystawą.
Czas trwania: 75 min
Potrzebne materiały : wszystkie materiały, którymi lubicie pracować: kredki, pisaki, farby, kleje, tektury, papiery itd.

 


Zachęcamy również do zapoznania się z atrakcjami przygotowanymi na czas ferii przez Gminę Miejską Kraków i partnerów programu Krakowska Karta Rodzinna Więcej >>