OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//T-O-G-E-T-H-E-R: building unity through art//. Warsztaty w języku angielskim

T-O-G-E-T-H-E-R: building unity through art. Warsztaty w języku angielskim

12.09.2020 godz. 12

Opublikowano: 28.08.2020

W sobotę, 12 września, o godzinie 12 zapraszamy na warsztaty w języku angielskim. Limit miejsc został wyczerpany.

Jak można pielęgnować poczucie wspólnoty za pomocą sztuki? W jaki sposób sztuka może przyczyniać się do oswajania różnic kulturowych i pomagać w znalezieniu wspólnego języka? Jakimi środkami wyrazu posługujemy się do zobrazowania wspólnotowości?

Podczas warsztatów zastanowimy się, jaki jest związek między tworzeniem sztuki a budowaniem społeczności poprzez identyfikację i wizualizację uniwersalnych wartości. Zajęcia polegać będą na dyskutowaniu i analizie tematów związanych ze wspólnotowością, jednością i solidarnością, a także praktyk artystycznych operującymi tekstem i obrazami. Wspólnie wybierzemy hasła, które będą wyrażać nasze przesłanie na temat wspólnotowości opartej na sztuce. Zaprojektujemy poszczególne litery, by mogły reprezentować spójny, będący efektem współpracy przekaz, który zostanie wyeksponowany jako instalacja zewnętrzna w podcieniach przed Biblioteką MOCAK-u.

Warsztaty poprowadzi Joanna Pottle – amerykańska artystka, badaczka i edukatorka, stypendystka Fundacji Fulbrighta, od 2019 roku mieszkająca w Krakowie i współpracująca z Działem Wiedzy o Sztuce MOCAK-u.

Warsztaty odbywają się w języku angielskim w małych grupach (do 12 osób) zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego MOCAK-u.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację e-mailowo (edukacja@mocak.pl) lub telefonicznie: 12 263 40 36 (od wtorku do soboty w godzinach 11–19). Wstęp 2 zł.

Warsztaty podzielone są na dwie godzinne sesje z krótką przerwą na lunch.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu XX/XXI wiek. Historia, sztuka, edukacja.