OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Tamara Łempicka//. Spotkanie z Marisą de Lempicką oraz Marią Anną Potocką

Tamara Łempicka. Spotkanie z Marisą de Lempicką oraz Marią Anną Potocką

15.10.2021 godz. 20

Opublikowano: 29.09.2021

W piątek, 15 października, o godzinie 20 Wydawnictwo BOSZ oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK zapraszają na spotkanie dotyczące książki Tamara Łempicka. Album poświęcony jest życiu i twórczości Tamary Łempickiej, nazywanej królową art déco. W rozmowie wezmą udział autorki: Marisa de Lempicka (prawnuczka artystki) oraz Maria Anna Potocka.

Podczas wydarzenia książkę będzie można kupić w promocyjnej cenie w MOCAK Bookstore. Link do albumu >>

Rozmowa odbędzie się w sali audiowizualnej MOCAK-u. Wstęp 2 zł, liczba miejsc ograniczona.
W związku z obowiązującymi obostrzeniami pandemicznymi prosimy posiadaczy zanonimizowanych paszportów covidowych o ich przygotowanie przed wejściem na salę. Usprawni to przebieg wydarzenia.

Album poświęcony życiu i twórczości Tamary Łempickiej, nazywanej królową art déco. Od najmłodszych lat obracała się w towarzystwie światowych elit i brylowała na salonach. Była błyskotliwą skandalistką, która kochała nowoczesne przedmioty i czerpała z życia pełnymi garściami. Paryż okazał się dla niej miejscem, które nie tylko ukształtowało jej talent, ale również pozwoliło osiągnąć zawrotny sukces i zyskać klientów w postaci arystokratów, bankierów czy gwiazd filmowych. Łempicka nie ograniczała się jednak do malowania portretów osobistości z bogatych sfer, portretowała również swoją córkę Kizette, pozowały dla niej największe skandalistki, czego efektem są zmysłowe akty, w tym arcydzieło art déco – Piękna Rafaëla. Przez lata zapomniana, dziś twórczość Łempickiej na nowo wraca do łask, a jej obrazy osiągają na aukcjach zawrotne ceny.
(materiały wydawcy)

Nagranie spotkania dostępne jest na platformie PLAY KRAKÓW. Oglądaj >>