OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//To Ride a Horse// Katarzyna Wincenciak

To Ride a Horse Katarzyna Wincenciak

Podczas wernisażu wystawy Charlotte Beaudry Kusicielka w MOCAK-u 26 czerwca grupa artystyczna TALE wykonała performans To Ride a Horse.

Grupę tworzy sześć artystek: ­Charlotte ­Beaudry, Aline Bouvy, Delphine Deguislage, ­Céline Gillain, Aurélie Gravas, Claudia Radulescu we współpracy z Virginie Devillez.

Kolektyw powstał po wspólnym pobycie rezydencyjnym w Ardenach w domu malarki Lucy Fabry, prababci Céline Gillain, w sierpniu 2010 roku. W trakcie tygodniowego wyjazdu wśród jego uczestniczek zaczęły zacierać się granice pomiędzy indywidualnym a wspólnym traktowaniem swojej twórczości. Założenie grupy stało się naturalną konsekwencją tego doświadczenia, co znalazło wyraz w nazwie grupy, będącej skrótem od: The After Lucy Experiment. Od tamtej pory artystki w ramach TALE wspólnie eksperymentują z nowymi formami, zwłaszcza w dziedzinie performansu, dźwięku i instalacji.

Katarzyna Wincenciak (ur. 1986) – absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego i fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. W MOCAK-u pracuje w Dziale Zbiorów, opiekuje się Archiwum MOCAK-u. W fotografii stara się badać relacje przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej człowieka. wincenciakkat.blogspot.com