OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Warsztaty dla najmłodszych //Do dzieła!//

Warsztaty dla najmłodszych Do dzieła!

06.04.2024 godz. 11.15

Opublikowano: 12.01.2024

W sobotę, 6 kwietnia, o godzinie 11.15 zapraszamy dzieci do lat trzech na warsztaty z cyklu Do dzieła! Punktem wyjścia będzie praca Marii Stangret Gra w klasy.

Coś, co było oczywiste, nagle staje się dla nas obce. Coś nam to przypomina, ale nie do końca wszytko tu pasuje. Obraz Mari Stangret to dzieło, które bawi się prostotą i ujawnia absurd, przekształcając schemat gry w klasy z poziomego w pionowy. My też pobawimy się w absurd i poszukamy go w relacji rodzic – dziecko. Na chwilę odwrócimy role – dzieciaki staną wyżej niż dorośli. 

Prowadzenie: Olga Brewka – organizatorka, edukatorka, muzealniczka. Absolwentka zarządzania kulturą współczesną oraz filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Koordynatorka wielu projektów, między innymi: HERstory historie niby niepotrzebneO demokracji. 20 lekcji z XX wieku. Wolontariuszka w stowarzyszeniach oraz fundacjach. Pracuje w Zamku Królewskim na Wawelu w Dziale Interpretacji Sztuki. Od 2018 roku współpracuje z MOCAK-iem, w którym prowadziła między innymi warsztaty Aktywne czytanie.

 

Opłata za udział wynosi 20 zł od dziecka. Czas trwania zajęć to 45 minut. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod adresem e-mail edukacja@mocak.pl lub pod numerem telefonu 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16). Bilety można nabyć w kasie Muzeum przed rozpoczęciem zajęć. Bilet uprawnia do zwiedzania MOCAK-u w dniu wydarzenia. Muzeum zapewnia wszystkie potrzebne materiały.

* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej 20% zniżki. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.

Zajęcia mają miejsce w przestronnej sali, na parterze Muzeum, do której można wjechać wózkiem. Zapewniamy asystę pomocnych wolontariuszy i wolontariuszek.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, można dołączyć w dowolnym momencie semestru. Terminy kolejnych spotkań: 11.5, 8.6.2024.

Zapraszamy również na warsztaty umuzykalniające dla najmłodszych Dla ucha malucha >>