OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Wspólna tęczowa półka//

Wspólna tęczowa półka

Opublikowano: 02.09.2021

Uruchamiamy kolejną edycję akcji Wspólna półka, tym razem w tęczowych barwach. W poprzednich odsłonach zbieraliśmy rekomendacje tytułów dla dzieci i książek o sztuce, które powinny pojawić się w naszym księgozbiorze. Teraz prosimy Was o polecenia książek związanych z tematyką LGBTQ+.

Każdy może w dowolnie wybranej formie polecić publikację w wydarzeniu >>> na Facebooku Muzeum. Mogą to być książki o różnym charakterze: beletrystyczne, reportaże, tomiki poezji, zbiory esejów i inne. Motyw LGBTQ+ może realizować się zarówno przez tematykę, jak i autora/autorkę książki. Wydawnictwa, które będą cieszyć się największym powodzeniem i otrzymają najwięcej polubień, zostaną zakupione do księgozbioru Biblioteki MOCAK-u, a także uwzględnione podczas planowania kolejnych spotkań dyskusyjnego Klubu Czytelniczego Sztuka Opowieści.

Zachęcamy do włączenia się w akcję!

Akcja Wspólna tęczowa półka towarzyszy projektowi Krzysztofa Wodiczko Niebo nad Krakowem. LGBT mówi. Dronowy pokaz na Rynku Głównym, który odbędzie się w dniach 24–26 września 2021 roku.