OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Bezinteresowność sztuki// – warsztaty edukacyjne poświęcone arteterapii

Bezinteresowność sztuki – warsztaty edukacyjne poświęcone arteterapii

23.09.2016 godz. 14

Opublikowano: 13.09.2016

23 września o godzinie 14 zapraszamy pedagogów, terapeutów, psychologów, animatorów kultury, studentów kierunków pedagogicznych oraz wszystkich zainteresowanych arteterapią i pracą z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie na warsztaty w ramach projektu Bezinteresowność sztuki, które poprowadzą dr Katarzyna Kwarcińska i Mateusz Biernat. Celem zajęć jest dostarczenie praktycznej wiedzy na temat pracy z grupami z utrudnionym dostępem do kultury, między innymi osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, ze szczególnym uwzględnieniem technik arteterapeutycznych.

Dr Katarzyna Kwarcińska – filozof i socjolog, pracownik Katedry Socjologii na Uniwersytecie Ekonomicznym. Odbyła szkolenie z arteterapii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Pracuje jako wolontariuszka w Dziele Pomocy św. Ojca Pio, gdzie od półtora roku prowadzi warsztaty dla grupy osób doświadczających bezdomności, podczas których uczą się oni konstruować wypowiedzi poprzez zastosowanie różnych środków wizualnych i plastycznych.

Mateusz Biernat – z wykształcenia pedagog specjalny, od kilku lat pracujący z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, koordynator wystaw twórczości osób z niepełnosprawnością intelektualną w Spółdzielni Socjalnej „Republika Marzeń” Fundacji Anny Dymnej. Konsultant Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Pedagogicznego. Indywidualny członek Mental Health Europe.

Wstęp bezpłatny, zapisy pod adresem: smaczniak@mocak.pl lub pod numerem telefonu: 12 263 40 29. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Bezinteresowność sztuki”.

Podsumowanie projektu