OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Powtórka z historii sztuki. Sztuka – artysta – dzieło// | #MOCAKonline

Powtórka z historii sztuki. Sztuka – artysta – dzieło | #MOCAKonline

19.03.2022 godz. 15–16.30

Opublikowano: 17.02.2022

Wychodząc naprzeciw potrzebom maturzystów, MOCAK przygotował cykl 12 spotkań online >>, podczas których pomożemy uporządkować wiedzę, poznać sztukę najnowszą, powtórzyć najważniejsze informacje oraz nauczyć się skutecznie rozwiązywać zadania na egzaminie dojrzałości z historii sztuki.

Spotkania będą odbywać się w soboty od lutego do kwietnia 2022 roku w godzinach 15–16.30.

W sobotę, 19 marca, o godzinie 15 zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach maturalnego cyklu Powtórka z historii sztuki. W jego trakcie omówione zostaną podstawowe definicje i funkcje sztuki, rozumianej jako dziedzina działalności człowieka. Zajmiemy się również rolami, jakie w historii odgrywali artyści i artystki, oraz sposobami, w jakie postrzegało je społeczeństwo. Omówione zostaną funkcje dzieł sztuki na przestrzeni wieków oraz przeobrażenia, jakim podlegał wachlarz dostępnych artystom środków wyrazu. Wszystko to przedstawione będzie jako przyczynek do wypracowania maturalnego.

Zajęcia trwają 90 minut. Prowadzone będą na platformie Zoom. Spotkania odbywają się w kameralnych grupach. Opłata za udział wynosi 20 zł. Bilety do kupienia w sklepie internetowym MOCAK Boookstore pod tym linkiem >>

Kup bilet!

Po zakupie biletu zostaną do Państwa przesłane szczegółowe wskazówki dotyczące udziału w spotkaniu. Jeśli w ciągu 24 godzin nie otrzymają Państwo e-maila zwrotnego, bardzo prosimy o sprawdzenie folderu spam oraz kontakt z Działem Wiedzy o Sztuce w MOCAK-u pod adresem edukacja@mocak.pl lub pod numerem telefonu 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16).

Prowadzenie: Przemysław Ciępka – przewodnik i edukator w MOCAK-u, laureat olimpiady z historii sztuki. Magistrant historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od siedmiu lat jako korepetytor z dużymi sukcesami przygotowuje licealistów do olimpiad i matury.