OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Warsztaty międzypokoleniowe Together | KRAKERS Cracow Art Week

Warsztaty międzypokoleniowe Together | KRAKERS Cracow Art Week

11.06.2022 godz. 12

Opublikowano: 06.06.2022

W sobotę 11 czerwca o godzinie 12 w ramach tegorocznej edycji KRAKERS Cracow Art Week zapraszamy do MOCAK-u na warsztaty międzypokoleniowe Together. Jest to propozycja zachęcająca do wspólnego działania całe rodziny, a także grupy przyjaciół. Punktem wyjścia będzie instalacja Kateřiny Šedá Wszystko jedno (2005–2007), prezentowana obecnie na wystawie Dialog z przestrzenią. Wydarzenie rozpocznie się krótkim oprowadzaniem, skupiającym się na wspomnianej pracy, a następnie uczestnicy wspólnie zastanowią się, czym jest rodzina, jak można pielęgnować poczucie wspólnoty za pomocą sztuki, w jaki sposób twórczość może przyczyniać się do oswajania różnic i pomagać w znalezieniu wspólnego języka. Punktem kulminacyjnym stanie się wspólne działanie artystyczne oparte na wizualizacji wypracowanych pomysłów.

Warsztaty odbędą się w języku polskim i angielskim

Miejsce: podcienia przy Bibliotece MOCAK-u / sala audiowizualna (zależnie od warunków pogodowych)
Czas trwania: 2 h
Zapisy: edukacja@mocak.pl
Wstęp: 14 zł

Warsztaty poprowadzą:

Joanna Pottle – amerykańska artystka, badaczka i edukatorka, stypendystka Fundacji Fulbrighta, od 2019 roku mieszkająca w Krakowie i współpracująca z Działem Wiedzy o Sztuce MOCAK-u.

Anna Skoczeń – edukatorka, projektantka, graficzka, animatorka, dyplomantka Pracowni Animacji Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.