Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Aktualności

Akcja Ośmiorniczki dla wcześniaków

Zachęcamy do włączenia się w akcję robienia na szydełku ośmiornic przytulanek dla dzieci leżących w inkubatorach. W Bibliotece MOCAK-u będziemy wspólnie uczyć się dziergania ośmiorniczek, które przekażemy później do krakowskich szpitali.

więcej ›

Kwietniowe nowości w Bibliotece MOCAK-u | 2017

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi pozycjami dostępnymi w Bibliotece.

więcej ›

Do It Yourself, Muzeum, Literatura

17 stycznia 2017 roku w Bibliotece MOCAK-u odbyły się zajęcia dla studentów Wydziału Polonistyki UJ w ramach kursu Współczesne życie literackie i instytucje kultury.

więcej ›

Weekendy z literaturą

Na kanale YouTube MOCAK-u można oglądać nagrania ze wszystkich spotkań i dyskusji, które odbyły się w MOCAK-u tego lata w ramach Weekendów z literaturą.

więcej ›

Gramy! All in Art UJ w Bibliotece MOCAK-u

20 stycznia 2017 roku studenci UJ zwiedzili Bibliotekę Mieczysława Porębskiego, wykorzystując scenariusz gry przygotowany przez dramaturżkę Darię Kubisiak.

więcej ›

Nowe bibliografie artystyczne

Dzięki współpracy Biblioteki MOCAK-u oraz Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UJ zostały opracowane bibliografie na temat artystów, których prace znajdują się w Bibliotece Mieczysława Porębskiego.

więcej ›

Laboratorium książki

Dział Edukacji i Biblioteka MOCAK-u zapraszają grupy zorganizowane do korzystania z nowej lekcji muzealnej Laboratorium książki.

więcej ›

Historia idei, historia muzeum

W ramach zajęć dra Jakuba Czernika historia idei i historia intelektualna w badaniach literaturoznawczych 28 kwietnia 2016 roku w Bibliotece Mieczysława Porębskiego odbyły się ćwiczenia dla studentów komparatystyki WP UJ.

więcej ›

Kultura eksperymentu

12 kwietnia 2016 roku w Bibliotece MOCAK-u odbyły się zajęcia w ramach zajęć kultura eksperymentu, prowadzonych przez dr Michalinę Kmiecik na kierunku teksty kultury WP UJ.

więcej ›

Sztuka książki: klasyczna typografia a współczesne projektowanie

W środę 14 czerwca o godzinie 17 w ramach projektu Sztuka książki zapraszamy na wykład i spotkanie z kolektywem graficznym Distort Visual, który od 2010 roku współpracuje z Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi.

więcej ›