Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Archiwum

Wybierz rok:
2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011

Lipcowe nowości w Bibliotece MOCAK-u 2017

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi pozycjami dostępnymi w Bibliotece.

więcej ›

Styczniowe nowości w Bibliotece MOCAK-u 2018

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi pozycjami dostępnymi w Bibliotece.

więcej ›

Księgozbiory towarzyszące wystawom

W Bibliotece MOCAK-u można skorzystać z księgozbiorów specjalnych towarzyszących bieżącym wystawom.

więcej ›

Aktywne czytanie. O Mikołaju, który zgubił prezenty

W sobotę 9 grudnia o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku 6–9 lat wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki O Mikołaju, który zgubił prezenty autorstwa Danuty Parlak.

więcej ›

Grudniowe nowości w Bibliotece MOCAK-u 2017

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi pozycjami dostępnymi w Bibliotece.

więcej ›

Aktywne czytanie. Mój cień

W sobotę 20 stycznia o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku 5–10 lat wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Mój cień autorstwa Melanie Rutten.

więcej ›

Sztuka książki: współpraca autora i projektanta

Zapraszamy na ostatnie już spotkanie w ramach cyklu Sztuka książki. 22 listopada w środę o godzinie 17 przyjrzymy się bliżej współpracy autora i projektanta. Naszymi gośćmi będą Edgar Bąk i Joanna Olech.

więcej ›

Sztuka książki: projektowanie podręczników

Projektowanie podręczników to dziedzina edytorska ściśle podporządkowana funkcjonalności, opierająca się na gruntownej analizie materiału i przemyślanych decyzjach projektowych. Zapraszamy na spotkanie w środę 8 listopada o godzinie 17.

więcej ›

Sztuka książki: co robi ilustracja?

W środę 25 października o godzinie 17 zapraszamy na spotkanie dotyczące ilustracji.

więcej ›

Aktywne czytanie. Tam, gdzie żyją dzikie stwory

W sobotę 14 października o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku 3–7 lat wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Tam, gdzie żyją dzikie stwory autorstwa Maurice’a Sendaka.

więcej ›

Sztuka książki: litery z rodowodem

Rozpoczynamy jesienną edycję cyklu Sztuka książki. O projektowaniu publikacji. W środę 11 października o godzinie 17 naszym gościem będzie Michał Jarociński, typograf.

więcej ›

Drugie Życie Książki

W niedzielę 20 sierpnia o godzinie 15 zapraszamy na specjalną edycję Drugiego Życia Książki, organizowaną we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym.

więcej ›

Aktywne czytanie. O malarzu rudym jak cegła

W niedzielę 20 sierpnia o godz. 12 zapraszamy dzieci w wieku 4-8 lat na aktywne czytanie książki O malarzu rudym jak cegła autorstwa Janusza Stannego.

więcej ›

Księgozbiór specjalny: Jonasz Stern, Krajobraz po Zagładzie

W Bibliotece MOCAK-u można skorzystać ze specjalnego księgozbioru towarzyszącego wystawie Jonasza Sterna Krajobraz po Zagładzie. Zawiera on publikacje na temat życia i twórczości tego artysty ujęte w poniższej bibliografii.

więcej ›

Godziny otwarcia Biblioteki MOCAK-u w wakacje

Latem Biblioteka MOCAK-u pozostaje otwarta bez zmian – zapraszamy od wtorku do soboty w godzinach 11–19. Dodatkowo w każdy piątek od 7 lipca do 25 sierpnia będzie czynna do godziny 21.

więcej ›

Sztuka książki: klasyczna typografia a współczesne projektowanie

W środę 14 czerwca o godzinie 17 w ramach projektu Sztuka książki zapraszamy na wykład i spotkanie z kolektywem graficznym Distort Visual, który od 2010 roku współpracuje z Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi.

więcej ›

Noc Bibliotek w MOCAK-u

W sobotę 3 czerwca 2017 w ramach tegorocznej Nocy Bibliotek, która odbywa się pod hasłem Czytanie porusza!, Biblioteka MOCAK-u będzie czynna od godz. 11 do 22.

więcej ›

Pokaz instalacji Zwarcie

W ramach tegorocznej 5. edycji Festiwalu Kultury i Mediów Polikultura, która odbywa się pod hasłem O dążeniach niepokornych… w Bibliotece MOCAK-u można będzie zobaczyć instalację Zwarcie autorstwa Zofii Dziurawiec i Zuzanny Opozdy.

więcej ›

Sztuka książki: klasycznie piękna książka

W środę 17 maja o godzinie 17 zapraszamy do MOCAK-u na kolejne spotkanie z cyklu Sztuka książki. o projektowaniu publikacji.

więcej ›

Sztuka książki: książki fotograficzne

W środę 10 maja o godzinie 17 zapraszamy na spotkanie poświęcone projektowaniu książek fotograficznych. Sztuka książki to cykl wykładów i spotkań przybliżających najważniejsze kwestie związane z projektowaniem książek.

więcej ›

Wielka Zbiórka Książek Zaczytani

Do 20 maja do Biblioteki MOCAK-u można przynosić książki dla dzieci i dorosłych w ramach Wielkiej Zbiórki Książek organizowanej jako część kampanii społecznej Zaczytani.

więcej ›

Kwietniowe nowości w Bibliotece MOCAK-u 2017

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi pozycjami dostępnymi w Bibliotece.

więcej ›

Oprowadzanie w formie gry po Bibliotece Mieczysława Porębskiego

Podczas Cracow Gallery Weekend KRAKERS zapraszamy w sobotę 22 kwietnia o godzinie 16 do zwiedzania Biblioteki, które będzie mieć charakter gry opartej na scenariuszu przygotowanym przez Darię Kubisiak, studentkę reżyserii PWST.

więcej ›

Sztuka książki: książki o sztuce

W środę 19 kwietnia o godzinie 17 zapraszamy do MOCAK-u na spotkanie poświęcone projektowaniu publikacji o sztuce. Naszymi gośćmi będą Tomasz Bierkowski oraz Jakub de Barbaro.

więcej ›

Aktywne Czytanie. Gelsomino w Kraju Kłamczuchów

W sobotę 8 kwietnia o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku 6–8 lat na aktywne czytanie książki Gelsomino w Kraju Kłamczuchów autorstwa Gianniego Rodariego z ilustracjami Doroty Łoskot-Cichockiej.

więcej ›