OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Nowe wystawy w MOCAK-u!

Nowe wystawy w MOCAK-u!

29.10.2020 godz. 11–21

Opublikowano: 15.10.2020

W czwartek 29 października 2020 roku otwieramy nowe wystawy w MOCAK-u! Tego dnia zapraszamy do Muzeum w godzinach 11–21. Dla zwiedzających dostępne będą wszystkie ekspozycje, dodatkowo zapraszamy na wydarzenia online i konkursy towarzyszące otwarciu.

Ze względu na obostrzenia sanitarne i bezpieczeństwo widzów musieliśmy zmienić dotychczasową formułę wernisażu. O ewentualnych zmianach związanych z aktualizacją zasad organizacji wydarzeń kulturalnych będziemy informować na bieżąco.

Nowe wystawy:

Czynne są również wystawy Kolekcji:

W MOCAK Bookstore dostępna będzie także publikacja Paweł Althamer, Artur Żmijewski. Pieśń ostateczna, a wkrótce ukażą się kolejne książki: Marian Eile. Artysta i redaktor oraz Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969.

Wydarzenia online

godz. 19
Paweł Althamer i Artur Żmijewski oprowadzają po wystawie Pieśń ostateczna
Wydarzenie wyłącznie w formie transmisji online na Facebooku MOCAK-u (@mocakkrakow).
Więcej informacji >>

godz. 18.30
Ze względu na obecną sytuację w kraju wydarzenie zostało odwołane. Spotkanie będzie zorganizowane w innym terminie
.

Krakowscy artyści w rozmowie z Łukaszem Orbitowskim
Wydarzenie wyłącznie w formie transmisji online na platformie PLAY KRAKÓW. Rozmowa będzie tłumaczona symultanicznie na polski język migowy (PJM).
W spotkaniu towarzyszącym wystawie Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969 wezmą udział: Bogusław Bachorczyk, Andrzej Bednarczyk, Tamara Berdowska, Halina Cader, Adam Rzepecki, Zbigniew Sałaj i Wojciech Wilczyk. Rozmowę poprowadzi Łukasz Orbitowski.
Więcej informacji >>

Konkursy
  • Prace na wystawie Artyści z Krakowa przedstawiają wiele miejsc związanych z tym miastem. Wszyscy, którzy rozpoznają i zapamiętają przynajmniej jedno z nich i przekażą tę informację księgarzom w MOCAK Bookstore, otrzymają zniżkę 40% na publikacje Muzeum (oferta dotyczy cen okładkowych książek wydanych przed 2020 rokiem). Konkurs trwa od 29 października do 31 grudnia 2020 roku.
    Regulamin konkursu >>

  • Zachęcamy do udziału w instagramowym konkursie inspirowanym fotografiami z wystawy Mariana Eilego. Zapoznajcie się z pracami na ekspozycji, a następnie odtwórzcie postaci i sceny ukazane przez artystę. Swoje prace oznaczcie #EilexMOCAK. Autorzy trzech najlepszych prac dostaną pakiet niespodzianek. Konkurs trwa od 29 października do 30 listopada 2020 roku.
    Regulamin konkursu >>

  • Od 29 do 31 października każdy zwiedzający może otrzymać od nas książkę! Jak ją zdobyć? Wystarczy podejść do recepcji, podać hasło „NOWY SEZON W MOCAK-u”  i odpowiedzieć na zadane pytanie. Poprawne odpowiedzi nagrodzimy publikacjami Muzeum.
    Regulamin konkursu >>
Godziny prasowe

W czwartek 29 października organizujemy godziny prasowe dotyczące nowych wystaw. Zapraszamy od 11 do 13. Przedstawicieli mediów zainteresowanych zobaczeniem ekspozycji oraz wywiadami z kuratorami i artystami prosimy o kontakt z Kamilą Biedrońską z Działu Promocji pod adresem: biedronska@mocak.pl lub numerem telefonu 12 263 40 55.


Szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania oraz wytycznych sanitarnych zamieszczone są na stronie internetowej Muzeum w zakładce „Regulamin zwiedzania”.