OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktualności

Aktualności

Fot. Dział Promocji, MOCAK

Powtórka z historii sztuki. Zajęcia dla maturzystów | #MOCAKonline

Podczas lekcji online pomożemy uporządkować wiedzę, poznać sztukę najnowszą, powtórzyć najważniejsze informacje oraz nauczyć się skutecznie rozwiązywać zadania na egzaminie dojrzałości z historii sztuki.

więcej ›
/oferta-edukacyjna-dla-grup-zorganizowanych-ferie-z-mocak-iem-2022 - 33539

Oferta edukacyjna dla grup zorganizowanych | Ferie z MOCAK-iem

Na tegoroczne ferie zimowe województwa małopolskiego przygotowaliśmy specjalną ofertę dla grup zorganizowanych oraz gości indywidualnych >> Jak co roku, planujemy otwarte spotkania i warsztaty oraz lekcje muzealne dla grup i wycieczek. Oferta kierowana jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

więcej ›
/czarno-bialy-pejzaz-warsztaty-online-dla-dzieci-w-wieku-6-11-lat-mocakonline - 33540

Czarno-biały pejzaż – warsztaty online dla dzieci w wieku 6–11 lat | #MOCAKonline

W sobotę 22 stycznia o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku 6–11 lat na warsztaty inspirowane Kolekcją MOCAK-u, a w szczególności wybranymi pracami na papierze. Poznamy tajniki realistycznego rysunku Shinjiego Ogawy, zagadnienia kontrastu i dynamiki, symetrii i asymetrii. W trakcie warsztatów uczestnicy i uczestniczki poznają podstawowe techniki graficzne i rysunkowe, a następnie wykonają własne prace rysunkowe przy użyciu nowo poznanych środków artystycznego wyrazu.

więcej ›
/struktura-mojego-charakteru-warsztaty-online-dla-mlodziezy-i-doroslych - 33542

Architektura mojego charakteru – warsztaty online dla młodzieży i dorosłych | #MOCAKonline

W sobotę 29 stycznia o godzinie 12 zapraszamy młodzież oraz osoby dorosłe na warsztaty Architektura mojego charakteru, towarzyszące wystawie Architektura jako symbol, tekst i tło.

więcej ›
/spacer-odkrywcow-oprowadzanie-wokol-mocak-u-dla-dzieci-i-ich-opiekunow - 33544

Spacer odkrywców. Oprowadzanie wokół MOCAK-u dla dzieci i ich opiekunów

W soboty 22 i 29 stycznia po zachodzie słońca o godz. 17 zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 10 lat wraz z opiekunami na odkrywanie Kolekcji sztuki dookoła Muzeum. Czy drzewa mogą być dziełem sztuki? Kto porzucił rowery koło Muzeum i gdzie ukrywa się tajemniczy profil? Podczas Spaceru odkrywców odszukamy prace na terenie otaczającym MOCAK. Prosimy się ciepło ubrać i zabrać ze sobą latarki.

więcej ›
/powtorka-z-historii-sztuki-zagadnienia-formy-cz-1-malarstwo-i-rzezba - 33638

Powtórka z historii sztuki. Zagadnienia formy cz. 1 – malarstwo i rzeźba | #MOCAKonline

W sobotę 12 lutego o godzinie 15 zapraszamy na spotkanie, które skoncentruje się na własnościach formalnych dzieł sztuki. W trakcie zajęć nauczymy się, w jaki sposób opisywać malarstwo, rzeźbę oraz dzieła korzystające z nowych środków wyrazu charakterystycznych dla sztuki XX i XXI wieku.

więcej ›
Fot. Dział Promocji, MOCAK

Powtórka z historii sztuki. Odpowiednia metoda | #MOCAKonline

W sobotę 5 lutego o godzinie 15 zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu Powtórka z historii sztuki, poświęcone przedstawieniu struktury arkusza maturalnego oraz sposobów rozwiązywania zadań w nim zawartych.

więcej ›
/powtorka-z-historii-sztuki-zagadnienia-formy-cz-2-architektura-mocakonline - 33639

Powtórka z historii sztuki. Zagadnienia formy cz. 2 – architektura | #MOCAKonline

W sobotę 19 lutego o godzinie 15 zapraszamy na spotkanie poświęcone cechom formalnym dzieł sztuki, podczas którego skupimy się na zagadnieniach związanych z architekturą. Oprócz czytania planów nauczymy się także nazywać detale architektoniczne oraz rozpoznawać charakterystyczne dla poszczególnych stylów ornamenty.

więcej ›
/ferie-z-mocak-iem-2022 - 33543

Ferie z MOCAK-iem

Na tegoroczne ferie zimowe województwa małopolskiego przygotowaliśmy specjalną ofertę dla grup zorganizowanych oraz gości indywidualnych. Jak co roku, planujemy otwarte spotkania i warsztaty oraz lekcje muzealne dla grup i wycieczek. Oferta kierowana jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

więcej ›
/powtorka-z-historii-sztuki-zagadnienia-formy-cz-3-trening-czyni-mistrza-mocakonline - 33640

Powtórka z historii sztuki. Zagadnienia formy cz. 3 – trening czyni mistrza! | #MOCAKonline

W sobotę 26 lutego o godzinie 15 zapraszamy na ostatnie zajęcia związane z zagadnieniami formalnymi. Podczas spotkania wspólnie wykorzystamy nabytą uprzednio wiedzę, ćwicząc rozwiązywanie zadań maturalnych z zakresu analizy oraz analizy porównawczej dzieł malarstwa, rzeźby oraz architektury.

więcej ›