Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Archiwum

Caterina Preda. Sztuka, państwo i ideologia w czasie komunistycznych dyktatur Europy Wschodniej

W sobotę, 13 października, o godz. 18 zapraszamy na wykład doktor Cateriny Predy – drugą odsłonę projektu RESEARCH TANK Fundacji Nośna oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

więcej ›

Projekt edukacyjny KRAJ:OBRAZY

W 2018 roku Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK realizuje projekt KRAJ:OBRAZY, który dotyczy społeczno-kulturowej tożsamości współczesnego człowieka widzianej w szczególności przez pryzmat sztuki współczesnej.

więcej ›

Witkacy w Düsseldorfie

MOCAK wspólnie z Instytutem Polskim w Düsseldorfie przygotował wystawę Genialny chuligan, poświęconą twórczości Witkacego. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem. Ekspozycję można oglądać od 7 września do 7 grudnia.

więcej ›

Wtorki z Kolekcją

We wrześniu oraz październiku, w ramach całorocznego projektu Wtorki z Kolekcją, prezentujemy pracę Ewy Zarzyckiej Videozeszyty z 2013 roku.

więcej ›

Skrócony czas trwania wystaw czasowych

Informujemy, że z powodów technicznych czas trwania wystawy Nagroda Fundacji Vordemberge-Gildewart 2018 zostaje skrócony o tydzień, do niedzieli, 16 września.

więcej ›

Marina Gržinić. Nekropolityka i polityczne wymiary sztuki współczesnej

W sobotę, 15 września, o godz. 18 zapraszamy na wykład profesor Mariny Gržinić inaugurujący projekt RESEARCH TANK Fundacji Nośna oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

więcej ›

Sierpniowe nowości w Bibliotece MOCAK-u 2018

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi pozycjami dostępnymi w Bibliotece.

więcej ›

Kino letnie w MOCAK-u. Demon

Przez całe wakacje zapraszamy na wieczorne seanse filmowe nawiązujące do problematyki wystawy Ojczyzna w sztuce. Pokazy odbywają się w piątki o godzinie 21 w podcieniach MOCAK-u od 29 czerwca do 31 sierpnia.

więcej ›

Premiera filmu Kichka: Life Is a Cartoon w Paryżu

6 września, o godzinie 19.30 w Muzeum Pamięci Shoah w Paryżu odbędzie się francuska premiera filmu dokumentalnego Kichka: Life Is a Cartoon, wyprodukowanego przez MOCAK i Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen.

więcej ›