Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Archiwum

Twórcza Kolekcja – nowe zeszyty edukacyjne do pobrania

Najnowszy, 11. zeszyt z cyklu Twórcza Kolekcja poświęcony jest pięciu dziełom ze zbiorów Muzeum: Z mojego okna Józefa Robakowskiego, Mapa Małgorzaty Markiewicz, Zjednoczony świat – wersja totalitarna Jarosława Kozłowskiego oraz Ojczysty i Macierzysta Jadwigi Sawickiej.

więcej ›

Emese Kürti. Nieposłuszni. Granice sprzeciwu w węgierskiej sztuce eksperymentalnej

W sobotę 24 listopada o godzinie 18 zapraszamy na wykład doktor Emese Kürti – trzecią odsłonę projektu RESEARCH TANK Fundacji Nośna oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

więcej ›

Sztuka pod ręką 2. Stanisław Dróżdż, Między

We wtorek 4 grudnia o godzinie 17 zapraszamy na warsztaty inspirowane pracą Stanisława Dróżdża Między.

więcej ›

Kolekcja MOCAK-u w serii Director’s Choice

W naszej księgarni można już kupić poświęcony Kolekcji MOCAK-u tom serii Director’s Choice. Seria londyńskiego wydawnictwa Scala przybliża najważniejsze muzea świata poprzez autorski wybór eksponatów z ich zbiorów.

więcej ›

Pokaz filmu Moje Włochy

Zapraszamy na pokaz filmu w reżyserii Brunona Colelli Moje Włochy, który odbędzie się w niedzielę, 18 listopada, o godzinie 18. Wydarzenie towarzyszy wystawie Karol Marks vs Moby Dick. Analiza formy i rozbiórka idei Krzysztofa M. Bednarskiego. W pokazie wezmą udział artysta oraz reżyser filmu. Wstęp wolny.

więcej ›

Okno pamięci. Obiekt upamiętniający Kristallnacht

Z inicjatywy MOCAK-u, Schaina and Josephina Lurje Memorial Foundation oraz Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen powstał obiekt Okno pamięci upamiętniający Kristallnacht z 9 listopada 1938 roku.

więcej ›

MOCAK na targach książki

W październiku oraz listopadzie zapraszamy do odwiedzania stoiska Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK podczas licznych imprez poświęconych literaturze.

więcej ›

Karta Krakowska

W ramach programu Karty Krakowskiej stworzony zostanie system zniżek, ulg, przywilejów i uprawnień.

więcej ›

Jacek Maria Stokłosa. Galeria Krzysztofory

W imieniu Galerii Starmach zapraszamy na wystawę Jacek Maria Stokłosa. Galeria Krzysztofory. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 6 listopada, o godzinie 18 (ul. Węgierska 5, Kraków).

więcej ›

Projekt edukacyjny KRAJ:OBRAZY

W 2018 roku Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK realizuje projekt KRAJ:OBRAZY, który dotyczy społeczno-kulturowej tożsamości współczesnego człowieka widzianej w szczególności przez pryzmat sztuki współczesnej.

więcej ›