Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Archiwum

Projekt Po prostu sztuka. Goście z niepełnosprawnością intelektualną w MOCAK-u

W ramach projektu Po prostu sztuka edukatorzy i edukatorki kolejny raz mieli okazję do wymiany doświadczeń z ekspertkami z Fundacji Kultury bez Barier. Do współpracy zaprosiliśmy też studentki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego ze Studenckiego Koła Naukowego „Prototyp”. Efektem wspólnej pracy będą: przewodniki i proste teksty, materiały graficzne i pomoce dydaktyczne, na których bazie zorganizowane zostaną bezpłatne spotkania i warsztaty o charakterze integracyjnym.

więcej ›

Oprowadzanie w języku rosyjskim | экскурсия на русском языке по выставкам MOCAKа

W niedzielę 4 sierpnia o godzinie 15 zapraszamy na oprowadzanie w języku rosyjskim. Będziemy omawiać tendencje panujące w sztuce współczesnej na przykładzie wystaw w Muzeum

więcej ›

Warsztaty Po prostu sztuka. Marian Szulc

W sobotę, 3 sierpnia, o godzinie 12 zapraszamy na warsztaty rodzinne inspirowane twórczością Mariana Szulca w ramach projektu Po prostu sztuka.

więcej ›

Laboratorium słów. Warsztaty międzypokoleniowe

W czwartek, 22 sierpnia, o godzinie 16 zapraszamy na warsztaty inspirowane wystawą Herty Müller Tam gdzie nie można mówić. Słowo jako obraz, obraz jako słowo prezentowaną w Galerii Beta w MOCAK-u.

więcej ›

Sztuka opowieści #5. Herta Müller, Tam gdzie nie można mówić. Słowo jako obraz, obraz jako słowo

Biblioteka MOCAK-u zaprasza na piąte spotkanie z cyklu Sztuka opowieści. Będziemy rozmawiać o kolażach Herty Müller z książki Tam gdzie nie można mówić. Słowo jako obraz, obraz jako słowo (MOCAK, Kraków 2019).

więcej ›

MOCAK na Pikniku Krakowskim

W sobotę, 10 sierpnia, w godzinach 11-18 zapraszamy do parku Bednarskiego, gdzie MOCAK będzie współtworzyć program Pikniku Krakowskiego.

więcej ›

Fish Forward w ramach kina letniego w MOCAK-u

Fundacja WWF Polska zaprasza na projekcje filmu Nonoy i morski potwór. Stworzony w ramach projektu Fish Forward film prezentowany będzie w każdy piątek od 12 lipca do 30 sierpnia przed wieczornymi seansami Kina letniego w MOCAK-u.

więcej ›

Krzysztof M. Bednarski. Karol Marks vs Moby Dick. Analiza formy i rozbiórka idei

Nakładem MOCAK-u ukazał się katalog wystawy Karol Marks vs Moby Dick. Analiza formy i rozbiórka idei Krzysztofa M. Bednarskiego. Publikacja dostępna w MOCAK Bookstore oraz online.

więcej ›

Czwartki z Kolekcją. Josef Dabernig

Od czerwca do sierpnia w ramach Czwartków z Kolekcją prezentujemy film Josefa Daberniga Wisła (1996), będący krakowskim akcentem w audiowizualnych zbiorach MOCAK-u.

więcej ›

Witkacy w Wiedniu

MOCAK oraz Instytut Polski w Wiedniu zapraszają na wystawę Genialny psychoholik, poświęconą twórczości Witkacego. Ekspozycję można oglądać od 29 maja do 30 sierpnia. Wernisaż wystawy odbędzie się 28 maja o godzinie 18.30 w Instytucie Polskim w Wiedniu.

więcej ›