Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Archiwum

Ukazało się wznowienie publikacji Wisława Szymborska. Kolaże

Katalog prezentuje mniej znaną część twórczości Wisławy Szymborskiej – kolaże w formie pocztówek, które poetka przez lata rozsyłała znajomym. W publikacji zamieszczono blisko 150 reprodukcji prac Wisławy Szymborskiej.

więcej ›

Oprowadzanie z tłumaczeniem na polski język migowy // WYDARZENIE ODWOŁANE

W sobotę, 14 marca, o godzinie 16 zapraszamy na oprowadzanie po wystawach czasowych, które będzie tłumaczone symultanicznie na polski język migowy (PJM).

więcej ›

Delfina Jałowik w jury Nagrody Vordemberge-Gildewart na 2020 rok

22 lutego 2020 roku w Kunstmuseum Den Haag w Hadze miało miejsce posiedzenie ośmioosobowego jury powołanego przez Fundację. Do udziału w obradach zaproszono przedstawicielkę MOCAK-u, kierowniczkę Działu Sztuki Delfinę Jałowik.

więcej ›

Współpraca. Projekt audiowizualny

Przedmiotem projektu jest budowa lub modyfikacja dwóch dronów umożliwiająca zwiększenie udźwigu pod montaż urządzeń audio-wideo.

więcej ›

Wspólna półka. Polecamy książki dla dzieci! | #MOCAKonline!

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki dla Dzieci. Choć nie możemy się spotkać w Bibliotece MOCAK-u, to świętujmy ten dzień razem! Stwórzcie razem z nami wirtualną półkę z książkami, na którą trafią Wasze ulubione pozycje z literatury dziecięcej.

więcej ›

Studencki Tydzień Sztuki UJ 2020 // WYDARZENIE ODWOŁANE

MOCAK i Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego zachęcają do zwiedzania Muzeum w dniach 16–22 marca. Wstęp na ekspozycje MOCAK-u będzie bezpłatny dla posiadających ważną legitymację studencką Uniwersytetu Jagiellońskiego.

więcej ›

Biuletyn antywojenny

Ukazał się Biuletyn antywojenny towarzyszący wystawie II wojna światowa – dramat, symbol, trauma. Publikacja dostępna w polskiej i angielskiej wersji językowej z powodzeniem może służyć za przewodnik po wystawie.

więcej ›

Dom kultury to dzieło sztuki. Inspiro w MOCAK-u! // WYDARZENIE ODWOŁANE

Z przyjemnością informujemy, że w MOCAK-u zagości dom kultury Inspiro. W Muzeum odbędą się w związku z tym dwa cykle warsztatów.

więcej ›

Raz w roku. Maria Michałowska. Warsztaty dla młodzieży i dorosłych // WYDARZENIE ODWOŁANE

W sobotę 28 marca o godzinie 12 MOCAK zaprasza młodzież i dorosłych na warsztaty Raz w roku na podstawie pracy Marii Michałowskiej 7 kartek z kalendarza (1972).

więcej ›

Warsztaty literackie na wystawie II wojna światowa – dramat, symbol, trauma // WYDARZENIE ODWOŁANE

W czwartek 19 marca o godzinie 17 zapraszamy na warsztaty literackie inspirowane wystawą II wojna światowa – dramat, symbol, trauma.

więcej ›