Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Archiwum

Anna Orłowska oprowadza po wystawie Pompier, błoto, socrokoko

W sobotę 25 maja o godzinie 11.30 zapraszamy do Galerii Re w MOCAK-u. Po swojej wystawie Pompier, błoto, socrokoko oprowadzi Anna Orłowska.

więcej ›

Witkacy w Wiedniu

MOCAK oraz Instytut Polski w Wiedniu zapraszają na wystawę Genialny psychoholik, poświęconą twórczości Witkacego. Ekspozycję można oglądać od 29 maja do 30 sierpnia. Wernisaż wystawy odbędzie się 28 maja o godzinie 18.30 w Instytucie Polskim w Wiedniu.

więcej ›

Aktywne czytanie. Nasza mama czarodziejka

W sobotę 25 maja o godzinie 12 zapraszamy dzieci do 8. roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Nasza mama czarodziejka autorstwa Joanny Papuzińskiej z ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło (Wydawnictwo Literatura).

więcej ›

Łukasz Surowiec oprowadza po wystawie Przychodnia

W sobotę 6 czerwca o godzinie 17 zapraszamy do Galerii Alfa w MOCAK-u. Po swojej wystawie Przychodnia oprowadzi Łukasz Surowiec, artysta z Kolekcji MOCAK-u.

więcej ›

Artysta na polu sztuki. Kolekcja MOCAK-u w Wilnie

W dniach 30 maja – 2 czerwca 2019 roku odbywa się jubileuszowa, 10. edycja Międzynarodowych Targów Sztuki Współczesnej ArtVilnius. Towarzyszy jej specjalny program wystawienniczy, w ramach którego MOCAK po raz czwarty prezentuje część swoich zbiorów.

więcej ›

Czwartki z Kolekcją. Leopold Kessler

W ramach kwietniowych i majowych Czwartków z Kolekcją prezentujemy trzy prace Leopolda Kesslera – Import Budapeszt – Wiedeń (2006), Odnowiony (2003) i Naprawione (2002).

więcej ›

Sztuka opowieści #3. Siri Hustvedt, Świat w płomieniach

Biblioteka MOCAK-u zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu Sztuka opowieści. Książka, o której będziemy rozmawiać, to Świat w płomieniach Siri Hustvedt.

więcej ›

Sztuka opowieści #4. Zadie Smith, O pięknie

Biblioteka MOCAK-u zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu Sztuka opowieści. Książka, o której będziemy rozmawiać, to O pięknie Zadie Smith.

więcej ›

Okno pamięci. Obiekt upamiętniający Kristallnacht

Z inicjatywy MOCAK-u, Schaina and Josephina Lurje Memorial Foundation oraz Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen powstał obiekt Okno pamięci upamiętniający Kristallnacht z 9 listopada 1938 roku.

więcej ›

Współpraca syryjskiej poetki Kholoud Charaf z Biblioteką MOCAK-u

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka MOCAK-u współpracuje z Kholoud Charaf, syryjską poetką, krytyczką sztuki i publicystką, która przebywa w Krakowie jako stypendystka programu ICORN – Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia dla pisarek i pisarzy, którzy z powodu prześladowań nie mogą żyć i tworzyć we własnej ojczyźnie.

więcej ›